مراسم تکریم از دانشجویان جدید الورود

2- فداکاری تکان دهنده خانم معلم بیجاری

سارا در یک حادثه آتش‌سوزی به شدت صدمه دیده است

ثریا مطهرنیا مدیر و معلم دبستان شهید گنجیان بیجار است. همه در این استان مرزی این معلم فداکار را می‌شناسند.
در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه‌ریزی فارغ‌التحصیل کرده و مادر دوبچه ۱۲ و ۸ ساله است با این حال از هیچ تلاشی برای درمان دانش‌آموزانش فروگذار نیست و از جان و دل مایه می‌گذارد.
دائم از مناطق محروم کردستان به تهران سفر می‌کند و شبانه به کردستان برمی‌گردد و فردای آن روز نخستین نفری است که در دبستان حضور دارد.

 

 3-معلمی که به خاطر دانش آموزانش جان خود را به آتش زد

حسن امید زاده معلم فداکار سال ۵۹ وارد آموزش و پرورش شفت شد و پس از ۱۷ سال تلاش در عرصه تعلیم و تربیت در بهمن سال ۷۶ در سانحه آتش سوزی مدرسه خونین شهر بیجارسر این شهرستان بعد از نجات ۳۰ دانش آموز از شعله‌های آتش به شدت از ناحیه سر ، صورت و دست سوخت وی پس از سالها رنج و تحمل ناشی از سوختگی در 29 تیر 91 درگذشت.

 

4-معلمی که به خاطر درمانش از دارایی اش خرج می کند.

معلمی به نام  خانم کنعانی که دارایی‌اش را برای درمان شاگردانش هزینه می‌کند / از پرداخت هزینه جراحی قلب فاطمه 8 ساله تا درمان بینایی لیلا 11 ساله

این روزها فاطمه در کلاس پنجم دبستان درس می‌خواند و خودش می‌گوید قلبش مثل ساعت کار می‌کند.


5-معلمی که بخاطر مریضی اش کلاس را به خانه آورد.

امیررضا سلطانی تنها آموزگار روستای سنجگان قم با وجود داشتن دیسک کمر و ۲ ماه مرخصی استعلاجی از سوی پزشک معالج اما با فداکاری و برای ناتمام نماندن درس دانش‌آموزان، کلاس درس را به منزل خود آورده است.

 

6- جدال معلم فداکار با مار سمی

این حادثه روز پنجشنبه، یک روز قبل از روز معلم در روستای عراقی در نزدیکی شهرستان اسفراین از توابع استان خراسان شمالی رخ داد و در جریان آن غلامرضا توبک، معلم ورزش دبستان ایمان، به‌شدت دچار مارگزیدگی شد. آنها بعد از چند دقیقه کوهنوردی برای استراحت زیر سایه یک درخت نشسته بودند که این معلم جوان ناگهان ماری را دید که به چند قدمی دانش‌آموزانش رسیده بود.

او با پرشی بلند و با به خطر انداختن جانش، پایش را روی مار گذاشت اما این مار سمی او را نیش زد.


/ 1 نظر / 22 بازدید
حق طلب

سلام. وبلاگ زیبا مفید و جامعی دارید.بابت این جامع نگری و حسن سلیقه تان به شما تبریک میگویم. برایتان آرزوی پیروزی و بهروزی در پناه خداوند را ذدارم. ممنون میشوم به وبلاگ من هم سرزده و مرا از نظرات مفیدتان بهره مند سازید.