ثبت نام سی وهفتمین دوره مسابقات قرآنی استان گیلان

ب) منابع آزمون رشته تخصصی مفاهیم :

این رشته مخصوص مقطع بزرگسالان می باشد.

ب-1)  مرحله شهرستانی

- سوالات رشته تخصصی مفاهیم مرحله شهرستانی از ابتدای سوره مبارکه المائده تا پایان همان  سوره از تفسیر نمونه تألیف آیت الله مکارم شیرازی(حفظه الله) می باشد.توسط مراکز قرآنی طرح ودر تاریخ 20/8/93 بصورت الکترونیک توسط سیستم اتوماسیون اداری برای ادارات کل استان ها ارسال می شود. ادارات ککل می بایست مقدمات برگزاری آزمون بصورت هماهنگ در سرتاسر استان را در تاریخ 22/8/93 راس ساعت 8 صبح فراهم آورند.

آزمون دارای 70سوال تستی می باشد که هر سوال تستی3 نمره ودر مجموع آزمون دارای 210 نمره می باشد. (برای پاسخ غلط به هر سوال، یک نمره منفی منظور می شود.)

از هر شهرستان در رشته مفاهیم تخصصی نفرات اول تا پنجم (خواهران وبراداران) به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره آزمون(147) به مرحله استانی راه می یابند.

راه یافتگان به مرحله مقدماتی(کتبی)کشوری سال گذشته از این مرحله معاف می باشند و مجاز به شرکت در مرحله استانی مسابقات می باشند.

ب-2) مرحله استانی :

- سوالات رشته تخصصی مفاهیم مرحله استانی از ابتدای سوره مبارکه المائده تا پایان سوره الاعراف از تفسیر نمونه تألیف آیت الله مکارم شیرازی(حفظه الله) می باشد.شامل70سوال تستی می باشد که هر سوال تستی3 نمره و5 سوال تشریحی 6 نمره ای طرح و در مجموع ازمون دارای 240 نمره می باشد.. (برای پاسخ غلط به هر سوال، یک نمره منفی منظور می شود.)

راه یافتگان به مرحله نهائی (شفاهی)کشوری سال گذشته از این مرحله معاف می باشند و مجاز به شرکت در مرحله مقدماتی کشوری(کتبی) مسابقات می باشند.

ب-3) مرحله کشوری:

مرحله کشوری آزمون مفاهیم دارای مرحله مقدماتی (کتبی) و نهائی‌(شفاهی) می باشد.

ب-3-1 مرحله مقدماتی:

- سوالات رشته تخصصی مفاهیم مرحله مقدماتی کشوری از ابتدای سوره مبارکه المائده تا پایان سوره مبارکه الانفال از تفسیر نمونه تألیف آیت الله ناصر مکارم شیرازی (حفظه الله) و کتاب قاموس القرآن تألیف آیت الله سید مهدی قریشی از ابتدای حرف دال تا انتهای حرف زاء ( دال – ذال – راء – زاء )

 ب-3-2)مرحله نهائی:

این مرحله هم زمان و در محل برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بصورت شفاهی خواهد بود.

مفاد سوالات آزمون به شرح ذیل می باشد:

2-    پیام های مستند آیه

3-    ترجمه آیه

4-    شرح واژگان آیه و استعمال آن در آیات

5-    مهارت بیان(مهارت حفظ آیه، صحیح و حفظ خوانی آیه، مدیریت زمان و ....)

6-    مفردات

7-    سبب نزول آیات

تبصره: متسابقین به صورت اختیاری ، مجاز می باشند که در ذیل آیات مورد بحث در مرحله نهایی (شفاهی) به ارائه نظرات مطروحه در تفسیر شریف المیزان پرداخته و از امتیاز تشویقی در این راستا بهره مند گردند.

- فقط نفرات اول تا پنجم مرحله نهائی بصورت نفرات ممتاز کشوری معرفی و در اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تشویق می گردند.

/ 3 نظر / 37 بازدید
مهدی

مرسی از توضیحات جامع و کاملتون.

میلاد

سلام خواهر بزرگوار و عزیز. دعا میکنم هرچه سریعتر سر کلاس درس با لباس شریف آموزگاری حاضر بشی. شما هم توی این روز های عزیز این برادر حقیرتون رو دعا کنید حتما.....

میلاد

سلام خواهر بزرگوار و عزیز. دعا میکنم هرچه سریعتر سر کلاس درس با لباس شریف آموزگاری حاضر بشی. شما هم توی این روز های عزیز این برادر حقیرتون رو دعا کنید حتما.....