رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴:

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال1394هجری شمسی

با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملتهایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تقارن آغاز سال جدید با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خاطرنشان کردند: ارادت ملت ما به خاندان پیغمبر و دخت گرامی پیامبر اعظم(ص) اقتضائاتی دارد که یقیناً مردم این اقتضائات را رعایت خواهند کرد و امید است سال جدید از برکات فاطمی سرشار و برخوردار باشد و یاد آن بزرگوار تأثیرات عمیق و ماندگار خود را در زندگی مردم ما بگذارد.
ایشان در نگاه اجمالی به مسائل سال ۱۳۹۴، همکاری‌های گسترده دولت و ملت را ضروری برشمردند و تأکید کردند: برای تحقق شعار سال ۹۴ یعنی «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، باید هر دو کفه این شعار یعنی ملت عزیز، بزرگ، شجاع، بصیر، دانا و با همت ایران و همچنین دولت خدمتگزار، به یکدیگر اعتماد، و صمیمانه با هم همکاری کنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای به آرزوهای فراروی ملت ایران در سال جدید اشاره کردند و گفتند: «پیشرفت اقتصادی»، «اقتدار و عزت منطقه‌ای و بین‌المللی»، «جهش‌های علمی به‌معنای واقعی»، «عدالت قضایی و اقتصادی» و از همه مهمتر، «ایمان و معنویت» آرزوهای بزرگی هستند که در این سال برای ملت ایران داریم و البته همه‌ی این خواسته‌ها و آرزوها نیز دست یافتنی است و خارج از ظرفیت عظیم ملت ایران و سیاستهای نظام نیست.
رهبر انقلاب در ادامه، تحقق این آرزوهای بزرگ را مشروط به همکاری، همدلی و صمیمیت دوسویه دولت و ملت خواندند و افزودند: دولت، کارگزار ملت، و ملت کارفرمای دولت است، و هر چه همکاری دولت و ملت بیشتر باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت، بنابراین هم دولت باید واقعاً ملت را قبول داشته باشد و ارزش، اهمیت و تواناییهای مردم را به‌درستی بپذیرد، و هم ملت باید به معنای واقعی کلمه به دولت اعتماد کند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ارزیابی کیفیت تحقق شعار سال ۱۳۹۳، سال قبل را همراه با چالشها و پیشرفتهایی برای کشور دانستند و گفتند: شعار «عزم ملی و مدیریت جهادی» با توجه به همین چالشها برای سال ۹۳ انتخاب شد و ملت ما نیز همت و عزم راسخ خود را هم در تحمل برخی مشکلات و هم حضور در مناسبت‌های مهم از جمله راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن و روز قدس و راهپیمایی عظیم اربعین نشان دادند.
ایشان، همچنین با اشاره به تحقق مدیریت جهادی در برخی بخشها نیز خاطرنشان کردند: هر جا مدیریت جهادی بروز داشت، پیشرفتها نیز آشکار بود، ضمن اینکه عزم ملی و مدیریت جهادی مخصوص سال ۹۳ نیست، بلکه برای امسال و همه سالهای پیش رو، مورد نیاز ملت عزیز ایران است.

/ 7 نظر / 19 بازدید
علی رضا

نم نمك از راه رسيد آرام و نجيب سهممان از آسمان خدا را مي گويم باران ! كرامت آسمان ! استجابت دعاي زمين ! هم او كه به پاداش زلال بودنش برگزيده شد دل به آسمان داد.................و برگزيده شد ........و رفت رفت به آسمان خدا و ساكن آسمان شد دوره هاي آسماني را طي كرد و بوي آسمان گرفت در پاكي و لطافت ، استاد شد و برگشت التماس خشك لبهايمان را ديد..........و برگشت خشكي دلهايمان را ديد ...........و برگشت و بايد برمي گشت تا جرعه اي شود بر اعتراف خشك لبهايمان تا روانه شود بر دشت خشكي زده ي دلهايمان تا يادمان نرود رسم شاگردي كردن در محضر استاد را تا يادمان نرود پاكي را لطافت را . . . بياييد در حضورش فروتن شويم ! بياييد به خشكي دلهايمان اعتراف كنيم ! و به عطش جانهايمان ! بياييد در چهره ي آسماني اش خدا را به نظاره بنشينيم ! و آنگاه به درگاهش ،مشتاقانه نيت كنيم..........توبه ي نصوح باران را !

علی رضا

هر وقت از خدا چیزی می خوای و بهت می ده یعنی قراره باهاش در مسیر کمال قرار بگیری و هر وقت چیزی میخوای و بهت نمی ده یعنی با داشتنش زودتر کامل می شی.فقط باید برای خواستت تلاش کنی اگر نشد تو اون تلاش قرار بوده یاد بگیری از این راه نمیشها!اگر هم شد که خوشا به سعادتت...

وحید

سلام.ایشا... سال پربرکتی برای همه باشه و ایشا...همیشه همه شاد و خرم باشن. سال نو شما هم دوست عزیز مبارک باشه و ایشا...سال خوبی برای شما باشه.

blog-design.mihanblog.com

با سلام خدمت شما وبلاگنويس گرامي ؛ اگر ميخواهيد ظاهر وبلاگتان را عوض نماييد اما نميدانيد چطور ؟!!!! اگر ميخواهيد قالب وبلاگتان را ويرايش و تغيير دهيد اگر ميخواهيد وبلاگتان را زيبا و کاربر پسند کنيد اگر ميخواهيد قالب وبلاگتان اختصاصي و مطابق ميل و سليقه خودتان باشد اگر ميخواهيد به وبلاگ خود اسلايد شو (تصاوير متحرک) اضافه کنيد اگر ميخواهيد به وبلاگ خود انواع منوهاي زيبا و کاربردي (کشويي ، شناور متحرک و ...) اضافه کنيد و بالاخره اگر ميخواهيد وبلاگ خودتان را جذاب و خيره کننده کنيد، پس سري به آدرس ما بزنيد : blog-design.mihanblog.com در صورت عدم نمايش آدرس بر روي عنوان blog-design در بالا کليک کنيد و يا خودتان زحمت تايپ آدرس را بکشيد: بلاگ-ديزاين.ميهن بلاگ.کام منتظرتان هستيم

وحید

سلام سال نوتون مبارک ایشا... سال خوب و خوش و پربرکتی براتون باشه و امیدوارم سال برآورده شدن آرزوهاتون باشه.

دل نوشته ها

ذکره دل بیماره ما یازهراست رمزه تغییر حال ما یا زهرلست عید با فاطمیه می آید ذکر تحویل سال ما یا زهراست سلام،ممنون از حضورتون سال نو مبارک؛انشاالله سال خوب و خوشی رو داشته باشین