تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/۱۱ | ٦:٢٤ ‎ب.ظ | نويسنده : دانشجو معلم ورودی 92

امروزم 11 اسفند مراسم تکریم از دانشجویان جدید الورود برگزار شد

 که در اون عکس هایی  از معلم های فداکار نشون دادند

در پایان مراسم هم میثاق نامه یا همون سوگند نامه معلمی قرائت شد وبا موز و کلوچه از مون  پذیرائی کردند.

یه سری بروشور هم دادن که بخونیم هرکس دوست داشت امتحان بده

حالا من تو این قسمت چند تا از معلم های فداکار رو براتون آوردم

1-معلمی که به خاطر دانش آموزش موی خود را تراشید

داستان معلمی(محمد علی محمدیان) اهل مریوان که مانند دیگر معلمان یک روز صبح به سر کلاس درس می رود تا مثل همیشه چند دانش آموز را که منتظر آمدن او به کلاس هستند در پشت نیمکت هایشان ببیند اما یکباره قصه تکراری هیاهو و خنده های شیطنت آمیز دانش آموزانش جای خود را به سکوت و انضباطی خشک می دهد و دیگر تنها زبان، نگاه های موزیانه ای باشد که در کلاس به یک سو خیره می شوند.

معلمی که می دید هر روز پسرک کوچکی با سر و صورتی کاملا بی مو که نشان از وجود یک بیماری غم انگیز در درون او بود وارد مدرسه می شود و به دنبال آن، صدای خنده بچه ها و سر به سر گذاشتن هایشان شروع می شود و در این میان پسرک با همان چشمان معصوم بدون آنکه لب از لب بگشاید آرام می آید و پشت نیمکت خود می نشیند.

تا اینکه این معلم ته یک اقدام فداکارانه موهای خود را از ته زد تا مثل این دانش اموز شود وکسی او را مسخره نکند


بقیه در ادامه مطلبه از دست ندید2- فداکاری تکان دهنده خانم معلم بیجاری

سارا در یک حادثه آتش‌سوزی به شدت صدمه دیده است

ثریا مطهرنیا مدیر و معلم دبستان شهید گنجیان بیجار است. همه در این استان مرزی این معلم فداکار را می‌شناسند.
در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه‌ریزی فارغ‌التحصیل کرده و مادر دوبچه ۱۲ و ۸ ساله است با این حال از هیچ تلاشی برای درمان دانش‌آموزانش فروگذار نیست و از جان و دل مایه می‌گذارد.
دائم از مناطق محروم کردستان به تهران سفر می‌کند و شبانه به کردستان برمی‌گردد و فردای آن روز نخستین نفری است که در دبستان حضور دارد.

 

 3-معلمی که به خاطر دانش آموزانش جان خود را به آتش زد

حسن امید زاده معلم فداکار سال ۵۹ وارد آموزش و پرورش شفت شد و پس از ۱۷ سال تلاش در عرصه تعلیم و تربیت در بهمن سال ۷۶ در سانحه آتش سوزی مدرسه خونین شهر بیجارسر این شهرستان بعد از نجات ۳۰ دانش آموز از شعله‌های آتش به شدت از ناحیه سر ، صورت و دست سوخت وی پس از سالها رنج و تحمل ناشی از سوختگی در 29 تیر 91 درگذشت.

 

4-معلمی که به خاطر درمانش از دارایی اش خرج می کند.

معلمی به نام  خانم کنعانی که دارایی‌اش را برای درمان شاگردانش هزینه می‌کند / از پرداخت هزینه جراحی قلب فاطمه 8 ساله تا درمان بینایی لیلا 11 ساله

این روزها فاطمه در کلاس پنجم دبستان درس می‌خواند و خودش می‌گوید قلبش مثل ساعت کار می‌کند.


5-معلمی که بخاطر مریضی اش کلاس را به خانه آورد.

امیررضا سلطانی تنها آموزگار روستای سنجگان قم با وجود داشتن دیسک کمر و ۲ ماه مرخصی استعلاجی از سوی پزشک معالج اما با فداکاری و برای ناتمام نماندن درس دانش‌آموزان، کلاس درس را به منزل خود آورده است.

 

6- جدال معلم فداکار با مار سمی

این حادثه روز پنجشنبه، یک روز قبل از روز معلم در روستای عراقی در نزدیکی شهرستان اسفراین از توابع استان خراسان شمالی رخ داد و در جریان آن غلامرضا توبک، معلم ورزش دبستان ایمان، به‌شدت دچار مارگزیدگی شد. آنها بعد از چند دقیقه کوهنوردی برای استراحت زیر سایه یک درخت نشسته بودند که این معلم جوان ناگهان ماری را دید که به چند قدمی دانش‌آموزانش رسیده بود.

او با پرشی بلند و با به خطر انداختن جانش، پایش را روی مار گذاشت اما این مار سمی او را نیش زد.برچسب‌ها: سوگند نامه معلمی, معلم فداکار