تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٤ | ٢:٠٠ ‎ب.ظ | نويسنده : دانشجو معلم ورودی 92

ثبت نام سی وهفتمین دوره مسابقات قرآنی استان گیلان در 2 رده سنی زیر 16 سال وبالای 16 سال آخرین مهلت ثبت نام 15 آبان ماه سال 1393 شامل رشته های مفاهیم عمومی وتخصصی: حفظ جزء و کل، قرائت، اذان، ترتیل، ابتهال، فراز خانی(قرائت تقلیدی) وتواشیح
ثبت نام از طریق سایت اینترنتیwww.quraniran.irو یا مراجعه به مراکز فرهنگی بقاع متبرکه اداره اوقاف و امور خیریه سراسر استان

الف)منابع آزمون مفاهیم (شرط ورود):

این آزمون مخصوص مقطع بزرگسالان می باشد.

در این دوره از مسابقات، از مرحله شهرستانی تا پایان مرحله کشوری ازمون شرط ورود بصورت هماهنگ واینترنتی در سراسر کشور برگزار خواهد گردید و این آزمون مجوز حضور متسابقین در کلیه رشته ها در مرحله بعدی مسابقات در سال جاری خواهد بود.

سوالات آزمون شرط ورود توسط مرکز امور قرآنی از نیمه اول جزء بیست و نهم قرآن کریم ( ابتدای سوره مبارکه ملک تا آخر سوره مبارکه نوح ) می باشد

 1.سوالات بصورت تستی طرح و آزمون فقط بصورت مجازی و تحت وب سایت رسمی مسابقات قرآن کریم برگزار خواهد شد.

2. هرسوال یک نمره خواهد داشت و سوالات نمره منفی ندارد.

3.شرط ورود به مسابقات کسب حداقل60% از نمره می باشد.

4.ثبت نام در رشته تخصصی مفاهیم همراه یکی دیگر از رشته های حفظ ، قرائت یا ترتیل بلامانع است.

5. ثبت نام در رشته تخصصی مفاهیم در صورت شرکت در رشته دیگرحتماة می بایست در آزمون شزط ورود آن رشته شرکت نمایند.

6تاریخ برگزاری آزمون شرط ورود بر روی وب سایت از 20/6/93 لغایت20/9/93 می باشد که تمامی متسابقین موظف به شرکت در این آزمون در ایام فوق می باشند و پس از قبولی کارت ورود به جلسه ایشان قابل دریافت و چاپ خواهد بود.

توضیح: هر متسابق حداکثر تا سه مرتبه از طریق صفحه شخصی خود می تواند در آزمون شرط ورود شرکت نموده و در مدت حداکثر 30 دقیقه اقدام به پاسخگویی سوالات نماید و بلاقاصله پس از اتمام آزمون و تائید نهایی توسط سیستم تصحیح انجام و نمره متسابق قابل مشاهده خواهد بود..

بقیه توضیحات در ادامه مطلب


ب) منابع آزمون رشته تخصصی مفاهیم :

این رشته مخصوص مقطع بزرگسالان می باشد.

ب-1)  مرحله شهرستانی

- سوالات رشته تخصصی مفاهیم مرحله شهرستانی از ابتدای سوره مبارکه المائده تا پایان همان  سوره از تفسیر نمونه تألیف آیت الله مکارم شیرازی(حفظه الله) می باشد.توسط مراکز قرآنی طرح ودر تاریخ 20/8/93 بصورت الکترونیک توسط سیستم اتوماسیون اداری برای ادارات کل استان ها ارسال می شود. ادارات ککل می بایست مقدمات برگزاری آزمون بصورت هماهنگ در سرتاسر استان را در تاریخ 22/8/93 راس ساعت 8 صبح فراهم آورند.

آزمون دارای 70سوال تستی می باشد که هر سوال تستی3 نمره ودر مجموع آزمون دارای 210 نمره می باشد. (برای پاسخ غلط به هر سوال، یک نمره منفی منظور می شود.)

از هر شهرستان در رشته مفاهیم تخصصی نفرات اول تا پنجم (خواهران وبراداران) به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره آزمون(147) به مرحله استانی راه می یابند.

راه یافتگان به مرحله مقدماتی(کتبی)کشوری سال گذشته از این مرحله معاف می باشند و مجاز به شرکت در مرحله استانی مسابقات می باشند.

ب-2) مرحله استانی :

- سوالات رشته تخصصی مفاهیم مرحله استانی از ابتدای سوره مبارکه المائده تا پایان سوره الاعراف از تفسیر نمونه تألیف آیت الله مکارم شیرازی(حفظه الله) می باشد.شامل70سوال تستی می باشد که هر سوال تستی3 نمره و5 سوال تشریحی 6 نمره ای طرح و در مجموع ازمون دارای 240 نمره می باشد.. (برای پاسخ غلط به هر سوال، یک نمره منفی منظور می شود.)

راه یافتگان به مرحله نهائی (شفاهی)کشوری سال گذشته از این مرحله معاف می باشند و مجاز به شرکت در مرحله مقدماتی کشوری(کتبی) مسابقات می باشند.

ب-3) مرحله کشوری:

مرحله کشوری آزمون مفاهیم دارای مرحله مقدماتی (کتبی) و نهائی‌(شفاهی) می باشد.

ب-3-1 مرحله مقدماتی:

- سوالات رشته تخصصی مفاهیم مرحله مقدماتی کشوری از ابتدای سوره مبارکه المائده تا پایان سوره مبارکه الانفال از تفسیر نمونه تألیف آیت الله ناصر مکارم شیرازی (حفظه الله) و کتاب قاموس القرآن تألیف آیت الله سید مهدی قریشی از ابتدای حرف دال تا انتهای حرف زاء ( دال – ذال – راء – زاء )

 ب-3-2)مرحله نهائی:

این مرحله هم زمان و در محل برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بصورت شفاهی خواهد بود.

مفاد سوالات آزمون به شرح ذیل می باشد:

2-    پیام های مستند آیه

3-    ترجمه آیه

4-    شرح واژگان آیه و استعمال آن در آیات

5-    مهارت بیان(مهارت حفظ آیه، صحیح و حفظ خوانی آیه، مدیریت زمان و ....)

6-    مفردات

7-    سبب نزول آیات

تبصره: متسابقین به صورت اختیاری ، مجاز می باشند که در ذیل آیات مورد بحث در مرحله نهایی (شفاهی) به ارائه نظرات مطروحه در تفسیر شریف المیزان پرداخته و از امتیاز تشویقی در این راستا بهره مند گردند.

- فقط نفرات اول تا پنجم مرحله نهائی بصورت نفرات ممتاز کشوری معرفی و در اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تشویق می گردند.


برچسب‌ها: